Olympiáda detí materských škôl NITRA

12.júna sa uskutočnil ďalší ročník Olympiády detí materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nitra. Krásna akcia, ďakujeme Lucke, Vikinke, Robkovi a Peťkovi za reprezentáciu našej materskej školy.

EKO PROGRAM - Zbierame použité batérie so Šmudlom

To, že zbierame papier, plastové fľaše, že triedime papier, je už pre nás samozrejmé. Zapojili sme sa do projektu Zbierame použité barérie so Šmudlom, ktorý realizuje SEVA. V rámci projektu sa u nás uskutočnil ekovýchovný program. Dozvedeli sme sa opäť niečo viac o triedení odpadu, i to, prečo je dôležité triediť batérie, aké môžu byť nebezpečné pre zvieratká.

OLYMPIJSKÝ DEŇ - Škôlkárska olympiáda

31. mája sme zorganizovali Škôlkarskú olympiádu. Súťažili sme v troch disciplínach - hod do diaľky loptou obojruč, skok do diaľky z miesta a člnkový beh. Mali sme aj naozajstného rozhodcu. Dobre sme si zašportovali a dostali sme medaile i odmeny.

EVIČKA NÁM OCHORELA

Ďakujeme Vikinke a Tomáškovi, že našu škôlku reprezentovali na obvodovom kole zdravotno-výchovnej hry "Evička nám ochorela". Predvádzali, ako treba podať prvú pomoc pri uštipnutí hmyzom a ako sa treba starať o zúbky, aby sme ich mali zdravé.

EXKURZIA v HaZZ v Nitre

Celý školský rok sme sa tešili na exkurziu do HaZZ v Nitre. Úžasní ujovia hasiči nám porozprávali o svojej ťažkej a nebezpečnej práci, poukazovali nám autá, techniku, vyskúšali sme si prilby....bolo to perfektné :)

POBYT DETÍ V CZ Párovské Háje

Veľkáči si užili pobyt v Centre zdravia v Párovských Hájoch. Krásna príroda, vychádzka v lese, hry, súťaže, diskotéka...a veru sme zvládli aj noc bez maminky :)

SFÉRICKÉ KINO - Život stromov

Jedinečná projekcia - sférické kino opäť v našej škôlke. Život stromov trochu inak - krásne, poučné...

DEŇ MATIEK v KD

Veľkáči na Deň matiek potešili nielen svoje maminky a babinky, ale všetky maminky a babky v Dražovciach. deti boli úžasné :)

DEŇ RODINY

Ďalší ročník obľúbenej a opäť vydarenej akcie - DEŇ RODINY. Vystúpenie Simsalaly, tvorivé dielne pre deti i rodičov, skákací hrad, héliové balóny, fantastický guláš a ešte lepšie palacinky :) Paráda!!! Akciu organizovalo OZ Dražovské Slniečkovo s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja. ĎAKUJEME!

 

DIVADLO O kvietkovom dievčatku

Divadielko Svetielko znova u nás. S prekrásnym príbehom O kvietkovom dievčatku. Aj sme si s nimi zaspievali....bolo to krásne :)

 

DEŇ ZEME

22.apríl - Deň Zeme sme si pripomenuli aj my tematickým dopoludním DEŇ ZEME. Na siedmych stanovištiach sme plnili zadané úlohy a rozprávali sme sa o tom, prečo je dôležité chrániť Zem a ako sa o to môžeme pričiniť aj my najmenší.

NÁVŠTEVA SDKS v Nitre - JANKO HRAŠKO

Návšteva Starého divadla v Nitre je vždy veľkým zážitkom. Janko Hraško - krásny príbeh a jedinečný zážitok.

VYNÁŠANIE MORENY

V spolupráci s FS Tradícia sme sa zúčastnili vynášania Moreny. Opäť sme sa priblížili k tradíciám a prežili krásne dopoludnie s folklórom a zvykmi.

DEŇ VODY

Deň vody sme si pripomenuli tematickým dopoludním.

 

PONOŽKOVÝ DEŇ

 

PLAVECKÝ VÝCVIK 2019

Otužilci, odvážlivci absolvovali plavecký výcvik, ktorý sme realizovali v spolupráci s Plaveckou školou Delfín.

 

NÁVŠTEVA ZŠ KRÁĽA SVATOPLUKA

"Do školy sa teším, už ma to tam ťahá..."  pred zápisom sme sa boli pozrieť, ako to v takej škole v skutočnosti vyzerá. Veru...už sa tešíme :)

 

NÁVŠTEVA KNIŽNICE K. KMEŤKU v Nitre

V rámci marca - mesiaca knihy sme navštívili Krajskú knižnicu K. Kmeťku v Nitre. Videli sme veľa kníh a veľa sme sa o práci v knižnici dozvedeli. Už aby sme vedeli čítať...

KARNEVAL 2019

Karneval k nám prišiel po roku opäť. A s ním krásne masky...

 

 

 

 

KORČULIARSKY VÝCVIK

Tak sme aj tento rok zvládli korčuľovanie :)

 

 

NAŠLI SME SI POD STROMČEKOM

- krásne darčeky.... :) 

 

 

VIANOČNÉ VYSTÚPENIE V KD

Aj tieto Vianoce sme spríjemnili Dražovčanom našim vianočným programom. Najprv v Kultúrnom dome v Dražovciach, potom v Kultúrnom centre - na ihrisku.

 

 

VIANOČNÁ ROZPRÁVKA

 

MIKULÁŠ V MŠ

Aj tento rok k nám prišiel Mikuláš :) 

 

AKO SME ROBILI OVOCNÝ ŠALÁT

Správna strava - základ zdravia. Už keď si nevieme predstaviť život bez sladkých dobrôt, ktoré si občas doprajeme, snažíme sa jesť aj veľa vitamínov. Tak sme si urobili ovocný šalát. Bol výborný a hlavne - zdravý :)

BUBNOVAČKA

Ďalší ročník Bubnovačky sa nemohol konať bez nás. Zapojili sme sa do krásnej akcie, ktorou chcú organizátori upozorniť na potreby všetkých detí.

JESENNÁ TVORIVÁ DIELŇA

Zahrali sme sa s polu s rodičmi s darmi jesene. Popoludnie bolo príjemné, posedeli sme si pri chutnom čajíku a vyrobili krásne dekorácie i drobnosti :)

DARČEK SENIOROM Z MČ

Ako každý rok aj v tomto roku sme si uctili starších a pripravili sme im pekný program. Veríme, že sa všetkým páčilo a skrášlili sme im deň :)

ŠPORTOVÝ DEŇ RODINY V DRAŽOVCIACH

OZ Dražovské Slniečkovo zorganizovalo pre našich súčasných i bývalých škôlkárov a ich rodičov, súrodencov Športový deň rodiny v Dražovciach. Dobre sme si zacvičili, zahrali sme sa a mali sme úžasnú návštevu. Prišiel si s nami zacvičiť aj CORGI :) Akcia sa uskutočnila s finančnou podporou Mesta Nitra.

 O DVANÁSTICH MESIAČIKOCH - UJO ĽUBO

Ujo Ľubo k nám prišiel s novou rozprávkou. Zasievali sme si s ním a dobre sme sa zabavili :) 

DETI V EURÓPSKOM MESTE ŠPORTU

Dňa 10.10.2018 sa v Mestskej športovej hale uskutočnilo športové podujatie pre najmenších. Pre deti boli pripravené športové aktivity, ktoré zabezpečovali športové kluby sídliace v meste Nitra.

FAREBNÝ TÝŽDEŇ

Aj v tomto školskom roku sme si urobili farebný týždeň :) skvelá zábava :)

VÝLET NA DRAŽOVSKÝ KOSTOLÍK

"Tu žijem a bývam"... tejto téme sme sa venovali v septembri. A k Dražovciam patrí samozrejme Dražovský kostolík. Výlet sme zvládli a z veľkého kopca sme našli aj našu škôlku :)

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

Aj my sme sa zapojili do Európskeho týždňa mobility. Rozprávali sme sa o alternatívnych spôsoboch dopravy, súťažili sme, kreslili ... A keďže sme boli veľmi šikovní, odmena nás nemilula :)