Archív fotografií z akcií šk.roka 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016, 2016/2017 nájdete na  https://slnieckovo.rajce.idnes.cz/

Aj toto sme zažili v školskom roku 2017/2018:

FAREBNÝ TÝŽDEŇ

KOCÚR V ČIŽMÁCH - Divadielko Lienka

O RYBÁROVI A ZLATEJ RYBKE - Ujo Ľubo

Mesiac úcty k starším - vystúpenie v KD Dražovce

Pečieme si jablkový koláčik

Deň MATERSKÝCH ŠKôL

Jeseň spieva - Divadielko Svetielko

BUBNOVAČKA

Priložili sme "ruku k dielu" a zúčastnili sme sa BUBNOVAČKY v Mestskej hale na Klokočine. Akcia sa konala pod heslom "ABY DETI BOLO LEPŠIE POČUŤ"... a aj my sme prispeli k tomu, aby všetci dospelí nás - deti naozaj počúvali ... nie len dnes...

PRÍPRAVA OVOCNÉHO ŠALÁTU

Ako každý rok aj teraz sme si pripravili TÝŽDEŇ ZDRAVIA. Urobili sme si skvelý ovocný šalát. Ďakujeme firme FOLK Slovakia za ovocie :)

OCHUTNÁVKA POMAZÁNOK

K TÝŽDŇU ZDRAVIA patrí aj ochutnávka zdravých pomazánok pre rodičov. Takto môžu nakuknúť do škôlkarskej kuchyne a ochutnať, čo v škôlke desiatujeme, či olovrantujeme. A hoci z netradičných - ZDRAVÝCH surovín, veru našim rodičom veľmi chutili :)

DROBCI ZDOBIA

Aj my sme si ozdobili stromček  v rámci akcie Drobci zdobia. Ozdoby vyrobili deti samé. Ďakujeme všetkým, ktorí za náš stromček hlasovali.

MIKULÁŠ v MŠ

Aj tento rok k nám do škôlky prišiel Mikuláš a priniesol nám krásne balíčky. To preto, lebo sme poslúchali :) 

VIANOČNÁ BESIEDKA

Náš darček pre našich najmilších - pesničky, básničky, tančeky....

VIANOCE V KD

Ako každý rok aj tento rok sme potešili vianočným vystúpením všetkých Dražovčanov, ktorí si našli cestu do KD. Naše vystúpenie sa všetkým veľmi páčilo :)

NAŠLI SME SI POD STROMČEKOM

Kto poslúchal, dostal pod stromček darčeky ... a my sme teda boli riadne dobrí :)

AKO SME KAMARÁTOM HRALI DIVADLO

Veľkáči pozvali kamarátov na divadlo O Rukavičke. Dobre sme sa zabavili :)

DIVADLO LIENKA - VESELÁ ROZPRÁVKA

A po našom divadle prišli ozajstní profesionáli a potešili nás veselým i poučným divadielkom.

ŠKOLA V PRÍRODE 2018

Deti z 2.triedy absolvovali pobyt v Centre zdravia v Párovských hájoch. Máme veľa nových zážitkov. Výlety, túry, pyžamová párty, ale aj super sánkovačka a šmýkačka :)

KARNEVAL 2018

Krásne masky, skvelá zábava a fantastické dobroty. Ďakujeme pani kuchárkam za koláčiky a ovocie :)

KORČUĽOVANIE

Aj tento školský rok sme absolvovali korčuliarsky výcvik.

ŽONGLÉRSKE VYSTÚPENIE

Po roku k nám opäť prišiel pán Belovics s interaktívnym žonglérskym vystúpením. Tak sme zavŕšili Fašiangy veselou zábavou :)

GUĽKO BOMBUĽKO

Zavítalo k nám Divadlo NA TRAKY s Guľkom Bombuľkom. Skvelá zábava, tešíme sa na nich aj na budúce.

NÁVŠTEVA ZŠ

Budúci prváci  boli na návšteve v ZŠ kráľa Svätopluka. Vyskúšali si ako sa sedí v školskej lavici, niečo si prečítali zo Šlabikára, niečo napísali....už sa tešia :)

DENTALALARM 2018

Ako sa starať o zúbky, aby boli zdravé? To nám ukázala teta Ninka.

VYNÁŠANIE MORENY

.... a zahnali sme zimu, choroby, biedu....Morena odplávala po Dobrotke :)

NÁVŠTEVA KNIŽNICE

Ako každý rok aj tento rok sme navštívili Knižnicu K. Kmeťku v Nitre.

O DRAKOCH A PRINCEZNÁCH - divadielko v MŠ

DEŇ ZEME

20.apríla sme si environmentálnymi a pohybovými aktivitami pripomenuli Deň Zeme. Prišiel aj "ZEMEVED", ktorý nás pozorne sledoval, či plníme všetky určené úlohy. Čistili sme jazierko, viedli súboj prírody a odpadkov, zbierali s triedili odpad, cestovali po kontinentoch, oživovali kamene. Už vieme, prečo je dôležité prírodu chrániť a ako to môžeme robiť.

SIMSALALA v škôlke - interaktívne hudobno-zábavné predstavenie

DEŇ MATIEK v KD

EXKURZIA U HASIČOV

EVIČKA NÁM OCHORELA

Miuška, Sofinka a Peťko nás ako malí zácranári reprezentovali na zdravotno-výchovnej prehliadke Evička nám ochorela, ktorú organizuje každoročne MŠ T. Vansovej.

HABAKUKY

Ďalší krásny rodinný výletík v spolupráci s OZ Dražovské SLNIEČKOVO. Výlet sme organizovali s finančnou podporou NITRIANSKEHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA.

OLYMPIJSKÝ DEŇ - OLYMPIÁDA

Zorganizovali a pripravili sme si Olympijský deň - 1.škôlkársku olympiádu. Disciplíny - člnkový beh, hod a skok do diaľky. O športe, úspechoch, ale aj silnej vôli športovca nám prišiel porozprávať pán Mirko Kupec, ktorý nám priniesol ukázať aj pohár, ktorý získal za víťazstvo j hokejbalovej lige. Odmenou nám boli medaile a darčeky. 

DEŇ RODINY V DRAŽOVCIACH

Občianske združenie Dražovské SLNIEČKOVO v spolupráci s Materskou školou Belopotockého 2, Nitra, usporiadali pre rodiny súčasných i bývalých škôlkárov 8.júna v Dražovciach športovo-zábavné popoludnie Deň rodiny.  Deti aj rodičia si zažonglovali so žonglérom, zasúťažili, zastrieľali na paintballovej strelnici, povozili sa na koníkovi, či poníkovi a akciu zavŕšili fantastickým gulášom, ktorý navarili šikovní ockovia. Akcia sa uskutočnila s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja a Mesta Nitra. Aj touto akciou sa Dražovčania zapojili do projektu Nitra – EURÓPSKE MESTO ŠPORTU.

ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV - NOC V ŠKôLKE

Niečo sa končí, niečo začína, čas v škôlke sa roztopil ako zmrzlina...Vyrástli ste, už ste veľkí...malé sú vám už postieľky. Do školy sa poberáte, lebo rozum na to máte...Lebo veľká škola čaká na každého predškoláka :) 

Vivárium, zmrzlina, diskotéka, pizza, pasovačka za prvákov, diskotéka, noc v škôlke, ráno program pre rodičov....a už sme skoro prváci...a ešte naše tablo...

  

SFÉRICKÉ KINO - Podmorský svet

Rozlúčka predškolákov s personálom

...nesmiete sa na nás hnevať, nás už čaká škola. Utekajme, veď nás leto volá. Počúvajte slabučký hlas, dnes tu chceme zastaviť čas. Všetci spolu, každý sám, ďakujeme všetkým vám :)