Archív fotografií z akcií šk.roka 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016, 2016/2017 nájdete na  https://slnieckovo.rajce.idnes.cz/

Aj toto sme zažili v školskom roku 2016/2017:

FAREBNÝ TÝŽDEŇ

Pani Jeseň čaruje, Slniečkovo sfarbuje....a zafarbila aj nás :) Tak sme si opäť užili FAREBNÝ TÝŽDEŇ. Ďakujeme rodičom za spoluprácu :) 

 
OVOCNÝ ŠALÁT
Náš týždeň zdravej výživy sme naplánovali na týždeň akcie "HOVORME O JEDLE". My vieme, čo je zdravé. Pripravili sme si vitamínovú dobrotu :)

 

ZDRAVÉ POMAZÁNKY

Tak sme opäť pripravili pre rodičov ochutnávku našich škôlkarskych nátierok. A rodičia hádali, hádali...takže: fazuľová, nátierka z ovsených vločiek s kápiou a oškvarková ...mňam :)

 

O VEĽKEJ REPE

Tak nás opäť navštívil ujo Ľubo s rozprávkou O veľkej repe. Perfektne sme sa zabavili, naučili sme sa pesničku. A tešíme sa naňho v apríli keď spolu "POZVEME MAMKY NA ROZPRÁVKU".

 

DARY NAŠICH ZÁHRAD

Jeseň nám priniesla do záhrad úrodu zeleniny i ovocia. Tento rok sme si napiekli z jabĺk výborné jablkové koláčiky :)

 

Darček seniorom.

Aj v tomto roku sme potešili seniorov našej mestskej časti pekným programom. Takto sme sa našim babičkám a dedkom poďakovali za ich lásku a starostlivosť. 

 

Spracovanie darov našich záhrad.

Tak sme si vyskúšali, čo všetko si môžeme vyrobiť z ovocia: zavárali sme, odšťavovali a za odmenu sme si pripravili chutné jablkové koláčiky. Ďakujeme rodičom za ovocie a tetám kuchárkam za upečenie koláčikov.

 

CANISTERAPEUTKA V MŠ

Tak k nám zavítal na návštevu tento "fešák". Poslušný, šikovný, dobrý....veľký pomocník pre všetkých, ktorí by jeho pomoc potrebovali. Dozvedeli sme sa niečo o canisterapii a zažili sme aj veľa zábavy :)

 

POBYT V CENTRE ZDRAVIA v PÁROVSKÝCH HÁJOCH

Veľkáči absolvovali pobyt v Centre zdravia. Hoci tento školský rok sa nám "ušli" len 2 dni, dokonale sme si ich užili. Perfektná jesenná idyla. Možno sa nám ešte na jar podarí repete :)

 

DEŇ MATERSKÝCH ŠKôL

7.11.2016 sme oslávili Deň materských škôl. Pozvali sme rodičov i súrodencov a spoločne sme riešili rôzne úlohy, ktoré pripravili pani učiteľky. Pracovali sme na interaktívnej tabuli, s interaktívnou stenou, so včelou Bee-Bot, s mikroskopom, s detektorom kovov, s bagrom Constructa-Bot. A všetkým sa to veľmi páčilo :)

 

VÝLET VLAKOM

Predškoláci sa vybrali na výlet vlakom - z Jelšoviec do Nitry....ale nehody sa stávajú, tak sa nám ten výlet trošku skomplikoval. Cestovali sme len do Lužianok a potom dvoma autobusmi....bol to však zážitok!

 

MIKULÁŠSKY VLAK

7. decembra sme sa vybrali za Mikulášom do SPM v Nitre. Povozili sme sa na vláčiku, pozreli sme si tradičné prípravy na Vianoce a pochutili na výbornom punči.

 

MIKULÁŠ V MŠ

Aj tento rok k nám zavítal Mikuláš. Veľmi sme sa tešili a netrpezlivo sme ho očakávali. Priniesol nám dobroty a my sme (ako každý rok) sľúbili, že budeme dobrí :)

 

Návšteva Starého divadla - ZABUDNUTÝ ČERT

 

VIANOČNÁ TVORIVÁ DIELŇA

Na spoločnom predvianočnom posedení s rodičmi sme si vyrobili rôzne vianočné ozdoby, dekorácie... Ďakujeme rodine Kormančíkovej za vynikajúci vianočný punč :)

 

VIANOCE V KD

Ako každý rok, tak aj v tomto roku sme pripravili pre našich blízkych, známych, susedov...to najkrajšie prekvapenie - vianočný program. Deti boli úžasné a Dražovčania ich odmenili veľkýýýýýýýým potleskom :)

 

NAŠLI SME SI POD STROMČEKOM

Aj tento rok sme si našli pod stromčekom kopu darčekov :)

 

NÁVŠTEVA SDKS v NITRE - JANKO HRAŠKO.

2. polrok 2016/2017

KARNEVAL
Aj v tomto školskom roku sme mali veselý karneval....
 
SIMSALALA v našej škôlke
 
KORČULIARSKY VÝCVIK
V Hokejovej hale na Klokočine sme absolvovali korčuliarsky výcvik. Osem tréningových hodín prinieslo "ovocie" a stali sa z nás malí korčuliari :)
 
 
Návšteva Knižnice K. Kmeťku v Nitre
V marci sme navštívili knižnicu. Tety nám zahrali krásne divadielko, prečítali sme si peknú rozprávku a poprezerali krásne knihy. Keď budeme školáci, určite sa sem budeme vracať :)
 
Návšteva ZŠ kráľa Svätopluka
Prijali sme pozvanie zo ZŠ kráľa Svätopluka a navštívili sme prváčikov. Veľmi sme sa potešili, lebo sme tu našli aj našich kamarátov. Ukázali nám ako vedia čítať, písať, počítať. A veru ani my sme neostali v hanbe. Pani učiteľky by si nás tam aj nechali :)
 
 
VYNÁŠANIE MORENY
"Morenička krásna, kde si húsky pásla? V zelenom hájičku, pri bystrom potôčku..." Takto sme vyspevovali, keď sme vynášali Morenu.Rozlúčili sme sa so zimou .... a privítali sme jar :) Ďakujeme pani Ing. Zaujcovej za spoluprácu, kamarátom zo ZŠ Sčasného - Dominikovi a Mirke, Dianke, Samkovi  a Paulínke, jej maminke a bračekovi.
 
POZVI MAMKU NA ROZPRÁVKU
Po roku sme opäť privítali uja Ľuba, tentoraz s rozprávkou "Snehulienka". 
 
VEĽKONOČNÁ TVORIVÁ DIELŇA
Veľká noc sa blíži a s ňou aj prípravy.....tak sme sa stretli  v našej škôlke, aby sme si spolu s rodičmi vyrobili rôzne dekorácie, s ktorými si skrášlime domov. Veľmi sa tešíme, že k nám pri takýchto stretnutia zavítajú aj naši bývalí škôlkári :)
 
SIMSALALA
Tak sme mali veselú návštevu: zavítala k nám Simsalala so svojimi pesničkami. Dobre sme si zaspievali, zatancovali a hlavne sme sa zabavili :)
 
O MALOM NERVÓZNOM PRASIATKU
Veselé, poučné...také bolo divadielko O malom nervóznom prasiatku :)
 

AKO PRIŠLA JAR

Krásne hudobno-divadelné predstavenie s veselými pesničkami a jarnou náladou v podaní tiet z Divadielka Svetielko.

 

BESEDA SO SPISOVATEĽOM

Prišiel k nám na návštevu pán spisovateľ MARTIN DANIŠ a "zahrali sme si" príbeh jeho knižky - "O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády". Bol to krásny zážitok. ĎAKUJEME!!!

 

POLICAJTI V MŠ

 

MOTÝLIA ZÁHRADA

Aj túto jar sme pozorovali vývoj motýľa. Najprv húsenice, kukly a nakoniec motýle. Kŕmili sme ich, starali sme sa o ne a keď bolo vonku pekné počasie, vypustili sme ich :) Bol to krásny zážitok.

 

MALÍ HUNCÚTI

Privítali sme divadielko Slniečko z Piešťan s veselým a poučným predstavením - MALÍ HUNCÚTI". 

 

DEŇ MATIEK v KD Dražovce

V nedeľu 21.mája sme potešili všetky tety - mamičky, babičky...z Dražoviec našim  programom.

 
VÝLET DO BOJNEJ
V spolupráci s OZ Dražovské Slniečkovo sme zorganizovali pre rodičov a deti výlet do ZVEROPARKU Revišťské Podzámčie.  Odviezli sme sa parádnym autobusom, videli sme zvieratká, nachytali sme si ryby.... Bolo výborne. Ďakujeme rodine Vargovej  za organizáciu, rodine Kollárovej za sladké odmeny pre deti. Ďakujeme NITRIANSKEMU SAMOSPRÁVNEMU KRAJU za dotáciu na túto fantastickú rodinnú akciu!
 
DEŇ MATIEK v MŠ
 
 

MDD - KASÁRNE

Na MDD sme našim deťom pripravili poldenný výlet do VÚ - na Jeleneckej v Nitre. Vojenská technika, zábavné hry....deti si to užili.

 

DEŇ RODINY - MDD

Tohtoročnú oslavu Dňa rodiny a MDD sme oslávili spou s rodičmi v škôlke. Zaspieval nám ujo Viktor, mali sme perfektnú grilovačku, užili sme si veľa hier s kamarátmi. Ďakujeme p. Pavlovi Vargovi (poslancovi MZ v Nitre) za super prekvapenie - skákací hrad. K tomu krásne počasie a fantastická nálada :)

 
VEDECKÝ DEŇ DETÍ
Aj v tomto školskom roku sme sa zúčastnili Vedeckého dňa detí na Fakulte prírodných vied UKF. Videli sme a vyskúšali sme si veľa zaujímavých pokusov, trošku sme prenikli do tajomstiev biológie, geografie, fyziky, informatiky... :)
  
 
ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV - NOC V ŠKôLKE
Prichádza koniec školského roka a s ním aj rozlúčka s našimi predškolákmi. Pripravili sme si popoludňajší výlet do mesta - navštívili sme Vivárium SPU, Nitriansky hrad, boli sme na zmrzline, na Dražovskom kostolíku. Večer super zábava, pizza, torta a koláčiky od našich mamičiek. Ďakujeme :) 
 
 
ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA DETÍ MATERSKÝCH ŠKôL
Ďakujeme Naďke Belovičovej, Vikinke Hrečkovej, Jurkovi Miklovi a Tomáškovi Vargovi za reprezentáciu MŠ na olympiáde. 
 

EVIČKA NÁM OCHORELA

Hanka, Sofinka a Oliverko nás reprezentovali na prezentácii prvej pomoci EVIČKA NÁM OCHORELA, ktorá sa uskutočnila v MŠ Vansovej. Predviedli deťom ako môžeme pomôcť kamarátovi, ktorého uštipne včela aj ako sa treba starať o zúbky, aby boli zdravé a neboleli.

 
TABLO
Predškoláci si s p.uč.odniesli TABLO do COOP Jednoty v Dražovciach. Naši milí, prajeme vám v škole veľa úspechov :)