2019/2020

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

Témou ročníka 2019 bola  Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom PREJDIME SA SPOLU!. V rámci Európskeho týždňa mobility 2019 sme v našej MŠ organizovali aktivity pre deti i rodičov.

– výtvarné aktivity, deti kreslili tušom a maľovali na tému „Moja cesta do škôlky bez auta“, v interiéri MŠ sme si urobili výstavu prác detí

 Kolobežkový deň – deti si vyskúšali jazdu zručnosti na kolobežke a za úspešné zvládnutie získali vodičský preukaz kolobežkára a reflexný prívesok. Deti kreslili kriedami na chodník – bicykle, kolobežky….

 vyzvali sme rodičov, aby prišli pre deti do škôlky pešo, na bicykli,

 pri preberaní detí rodičia plnili úlohy:

– 5 skokov na švihadle (ak prišli autom – 10) a prejsť na kolobežke prekážkovú dráhu.

Každá rodina bola odmenená pochvalným listom.

Súčasťou boli aj vzdelávacie aktivity na tému bezpečnosť na ceste, význam alternatívnych spôsobov dopravy vo vzťahu k životnému prostrediu i zdraviu.

 
FAREB TÝŽDEŇ
 
Po roku opäť farebný týždeň: ďakujeme rodičom, že hrali s nami :)
 
Pondelok - zelený
Utorok - červený
Streda - žltá
Štvrtok - modrý
Piatok čierno-biely
PREZENTÁCIA PRÁCE PSOVODOV zo ZVJS
Navštívili nás príslušníci ZVJS v Nitre aj so svojimi psíkmi a predviedli nám ukážky zásahov. Rozprávali nám ako si máme dávať pozor, aké nebezpečenstvá nám môžu hroziť. A predviedli nám svojich psíkov. Mohli sme si sadnúť aj do ich auta :)
MESIAC ÚCTY K STARŠÍM - VYSTÚPENIE DETÍ V KD
Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším organizovalo Mesto Nitra slávnostné popoludnie pre seniorov. Naše deti sa predstavili s programom. Potešili všetkých prítomných :)
 
CANISTERAPEUTKA V ŠKôLKE
Teta Hanka s Edkom nás navštívili v škôlke. Edko nám predviedol, aký je poslušný a čo všetko dokáže. Tešíme sa naich aj nabudúce :)
 
BUBNOVAČKA 2019
Aby bolo deti lepšie počuť....ďalšia bubnovačka, ktorú každoročne organizuje Centrum Slniečko. Aj my sme prispeli k tomu, aby bolo deti lepšie počuť.
CELOŠTÁTNA VÝSTAVA ZVIERAT
V piatok 22.11.2019 sme navštívili výstavu zvierat. Videli sme králikov, holuby, sliepky, kohútov, kačice, husi, vtáctvo...dokonca bol aj bažant zlatý :)
 
OCHUTNÁVKA ZDRAVÝCH NÁTIEROK
Naše milé tety kuchárky nám pripravili výborné nátierky, s ktorými sme ponúkli našich rodičov. Každý si mohol vziať aj receptík, aby sme si ich urobili aj doma. 
O LIŠIAKOVI MAROŠOVI
Krásne divadielko o zvieratkách, o priateľstve a pomoci.
PRIŠIEL K NÁM MIKULÁŠ
Tak k nám zavítal Mikuláš. Prišiel aj s Anjelom a priniesli nám dobrotky. My sme im zaspievali i básničku povedali. Čert to vraj nestihol. Možno na budúci rok :)
VIANOCE V KULTÚRNOM DOME
V sobotu - 7.decemra sme potešili nielen svojich rodičov, ale aj veľa hostí v KD v Dražovciach vianočným vystúpením. Spievali sme, tancovali, recitovali a na záver sme si všetci zaspievali Tichú noc. Šťastné a veselé :)
PIEKLI SME MEDOVNÍČKY
Aj my sa pripravujeme na Vianoce. Urobili sme si medovníčky, tety kuchárky nám ich upiekli a my sme si ich vyzdobili.
VIANOCE BEZ PETÁRD S EDKOM
Pred Vianocami sme sa stretli s Edkom a nielen, že sme sa spolu opäť zahrali, ale porozprávali sme sa s tetou Hankou o tom, ako sa Edko a jeho kamaráti boja petárd....zapojili sme sa do akcie Vianoce v Nitre bez petárd :)
NAŠLI SME SI POD STROMČEKOM .... krásne darčeky :) takže sme asi poslúchali :)
KORČUĽOVANIE
V spolupráci s Krasoklubom Mesta Nitra sme absolvovali korčuliarsky kurz.
 
KARNEVAL 2020
Ako každý rok, aj v tomto roku sme si zorganizovali veselý karneval....
Kocúr v čižmách - BD LIENKA